TOP GEAR’IN PİSTİ KENTSEL DÖNÜŞÜME KURBAN GİDİYOR

Geçtiğimiz Ekim ayında, Top Gear’ın çekimlerinin ve test sürüşlerinin yapıldığı alanın, yeni bir yerleşim alanına dönüşeceği söylentileri dolaşmaya başlamıştı. Geçtiğimiz hafta ise resmi karar açıklandı ve mahkemeden Dunsfold Autodrome’un iki ay içinde boşaltılması kararı çıktı.

Yaklaşık 15 yıldır Top Gear’a ev sahipliği yapan ve 800 kişinin çalıştığı Dunsfold Autodrome’un yerine 1800 hanelik yeni bir yerleşim alanı yapılacak. Top Gear’ın yapımcısı BBC, yaptığı açıklamada o alanda konuta ihtiyaç olmadığı gerekçesiyle karara karşı çıkıyor. Ancak bu kez iş ciddi görünüyor.

Yorumlar

yorum

TOP GEAR’IN PİSTİ KENTSEL DÖNÜŞÜME KURBAN GİDİYOR

| Haber, Son Durum |
About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.