Tesla’nın dün gece tanıttığı ikinci nesil Roadster modeli 1.9 saniyelik 0-97 km/s hızlanma süresiyle ağızları açık bıraktı

Evet doğru okuyorsunuz. 1.9 saniyede 0’dan 97 km/s hıza çıkan ve 400 km/s hızı aşabilen bir otomobil. Güç değeri paylaşılmasa da 10.000 Nm’lik tork değerine sahip olduğu söylendi. 10.000! Aptalca değil mi? CEO Elon Musk da bu değeri bu sıfatla takdim etti. Üstelik 250 kWh’lık bataryaları sayesinde 1000 kilometrenin üzerinde bir menzile sahip ki bu bizce hızlanmasından daha etkileyici.

2+2’lik oturma dizilimine sahip otomobilin arka koltukları sunumda görünmeyecek kadar küçük olsa da otomobil ilk nesline kıyasla devasa boyutlara sahip. İsmine yakışır şekilde tavanı çıkarılabilen otomobil targa olarak da kullanılabiliyor. Bu otomobil çağın ötesinde olduğu için olsa gerek, 2020 yılında üretime başlayacak. Ancak fiyatı şimdiden belli: 200.000 Dolar. Eğer istiyorsanız 50.000 Dolarlık depozitoyu yatırıp sıraya girebilirsiniz.

Yorumlar

yorum

TESLA IŞINLANMAYI KEŞFETTİ

| Haber, Tesla |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.