Mercedes’in kompakt hatchback modeli A Sınıfı yakında yeni jenerasyonuyla karşımızda olacak. İşte kabinine ait ilk görseller

Alman üreticinin en ucuz otomobilinde üst sınıflarda mücadele eden ağabeylerinden izler görüyoruz. Her ne kadar tasarım benzese de kullanılan teknolojilerde iyileştirmeler de yapılmış. Gösterge ve bilgi eğlence sistemi ekranı ürün gamının en yeni ve en yüksek çözünürlüğüne sahip. Aynı zamanda E Sınıfı Coupe’den de hatırladığımız havalandırma çıkışları aydınlatmalı olarak karşımıza çıkıyor. Ön konsolun alt kısmında eskiye oranla kat kat daha fazla saklama alanı sunulan otomobilde COMMAND sisteminin döner butonunun kaldırılması dikkatimizi çekti. Sistem artık sadece dokunmatik yüzeyle kontrol edilebilecek.

Otomobilin aynı zamanda bagaj hacmi 29 litre artmış ve 370 litre olmuş. Bagaj zemininin 11.5 cm uzaması buna sebep olurken bagaj ağzının 20 cm genişlemiş olması büyük eşyaların daha rahat bir şekilde yerleştirilebilmesine olanak tanıyacak.

Tanıtılmasına çok az kalan yeni A Sınfı’nın 2018’in Mart ayındaki Cenevre fuarından itibaren satışının başlayacağını düşünüyoruz.

Yorumlar

yorum

MERCEDES A SINIFI’NIN YENİ KABİNİ

| Haber, Mercedes |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.