TANITILDI: HYUNDAI SONATA TURBO, SONATA HYBRID

Hyundai’nin D-sedanı konumunda yer alan modeli Sonata, geçtiğimiz haftalarda yayınladığımız görsellerinin ardından memleketinde düzenlenen fuarda tanıtıldı. Buyrun tüm detaylarıyla Sonata’ya bakalım.

Teknik Veriler Neler?

Teknik verilerle başlamak istedik çünkü, modelin tasarım konusunda detaylı incelemesini hatırlarsanız bir önceki Sonata haberimizde yapmıştık. Hatırlamak ve görmek isteyenler için bir önceki Sonata haberimize bakmalarını tavsiye ediyoruz. Öncelikle Sonata’nın Turbo versiyonundan başlayalım. Model, 1.6 litrelik turbo benzinli bir ünite ile geliyor. 182 beygir güç ve 6 ileri manuel şanzımanla kombinlenen Sonata Turbo, 8 ileri otomatik şanzımanla da tercih edilebiliyor. Performans verileri ise şimdilik Hyundai’de saklı.

Standart Sonata’lardan farklı olarak siyah ön ızgara, tamponun köşelerine konumlandırılmış hava girişleri ve arkada sabit konumda bulunan spoyler ile ayrışan Turbo versiyon, lansmanda kullanılan kırmızı rengi ile de oldukça iddialı.

Turbo versiyon gibi Hybrid seçeneğin de verileri saklı tutulurken, beyaz renkle sergilenen Sonata Hybrid, tavanındaki güneş panelleri, 1.300 km menzili ve diğer seçeneklerden ayrışan tasarım detaylarıyla karşımıza çıkıyor.

Bu sefer oldukça iddialı gelen sportif sedan, (daha doğrusu coupe) sınıfında bulunduğu konumu değiştirecek gibi görünüyor. Sonata’nın tüm detaylarını nisan ayında düzenlenecek olan New York Otomobil Fuarı’nda öğreneceğiz. Bizi takip edin!

Yorumlar

yorum

TANITILDI: HYUNDAI SONATA TURBO, SONATA HYBRID

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.