ÖTV VE KDV İNDİRİMLERİ TEKRAR UZATILDI!

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya ve akabinde resmi gazetede yayınlanan bildiriye göre, 31 Mart’ta sona ermesi planlanan ötv ve kdv indirimlerinde süre 30 Haziran’a kadar uzatıldı. İşte detaylar…

Geçtiğimiz yılın son günlerinde uygulamaya koyulan konut, otomotiv, beyaz eşya ve mobilyada geçerli ötv ve kdv indirimlerinde planlanan süre 31 marttan, 30 hazirana kadar uzatıldı. Vergisiz fiyatı 70 bin TL’yi geçmeyen otomobillerde ötv oranı %45’ten %30’a, 70-120 bin TL arası otomobillerde ise ötv oranı %50’den %35’e çekilmişti. 1600 cc ve üzeri otomobilleri kapsamayan avantajın yanında ticari araçlarda da KDV oranı %18’den %1’e çekilmişti.

Yorumlar

yorum

ÖTV VE KDV İNDİRİMLERİ TEKRAR UZATILDI!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.