KONA’YA KIA’DAN KUZEN GELİYOR

Hyundai’nin çok kısa bir süre sonra tanıtacağı crossover modeli Kona’yla ortak yapıya sahip Stonic isimli Kia modeli  duyuruldu.

İlk tasarım eskizleri paylaşılan otomobil Kona haricinde Nissan Juke ve Toyota C-HR gibi rakiplere de meydan okuyacak. Güçlü bir tasarımın ipuçlarının verildiği görsellerin gerçek hayata nasıl yansıyacağıysa merak konusu. Prototipi casus fotoğrafçılara yakalanan otomobili yakın zamanda üretim haliyle de göreceğiz.

İç kısımla ilgili görsel paylaşmasalar da yapılan açıklamalarda daha Avrupalı bir tasarım sunacaklarını belirten Kia yetkilileri dışarıda olduğu gibi keskin geometrik hatlara ve düz yüzeylere yer vereceklerini de duyurdular. Teknolojik konuda da önemli yenilikleri beraberinde getirmesi beklenen Stonic’te akıllı telefonlarla otomobilin fonksiyonları arasında iyi bir uyum yakalanması amaçlanıyor.

Kaputun altında güncel 1.4 litrelik benzinli ve 1.6 litrelik turbodizel motorlar bulunması beklenen otomobilin dört tekerlekten çekiş opsiyonuna sahip olup olmayacağı ise henüz belirsiz.

Yorumlar

yorum

KONA’YA KIA’DAN KUZEN GELİYOR

About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.