KODIAQ’A KARDEŞ GELİYOR

Geçtiğimiz günlerde Skoda’nın Çin’deki bir toplantısından basına görseller sızdı. Markanın gelecek planlarını barındıran görsellerde Kodiaq ve Yeti’nin haricinde iki yeni SUV modeli geleceğinin ipuçları yer alıyor.

Frankfurt’ta tanıtılacak Yeti’nin büyüyeceği, Seat Ateca ve VW Tiguan’ın karşısına dikileceği neredeyse kesinleşti diyebiliriz. Bu yüzden yeni Skoda ürün gamındaki ikinci SUV’u Yeti’ye bir kardeş daha gelmesi bekleniyor. Seat’ın Arona’sı gibi Skoda’da da MQB platformlu küçük bir crossover SUV modeli göreceğiz. İlk görseldeki Model Q ve ikinci görseldeki CUV modeli de o olacak.

Sürpriz olan Kodiaq’ın Coupe versiyonuna şaşırmadık dersek yalan olur. Fakat henüz heyecanlanmak için erken olabilir çünkü Skoda Çin Pazarında Avrupa’dan farklı hareket ediyor. Yani Model Q veya Kodiaq Coupe Çin’e özgü modeller olabilir. Yine de gelecek olurlarsa kapılarımız her zaman ardına kaçak açık.

Yorumlar

yorum

KODIAQ’A KARDEŞ GELİYOR

About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.