İŞTE YERLİ OTOMOBİLİN CEO’SU

Ortak Girişim Grubu tarafından yönetilecek projenin CEO’sunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

Ülke genelinde büyük bir kesim tarafından merakta olan yerli otomobil projesinde uzun zamandır beklenen açıklama dün geldi. Star TV ve NTV kanallarının seçim ile ilgili yaptığı ortak yayında Erdoğan yerli otomobil konusuna değindi. Erdoğan bu konuyla ilgili ise uzun zamandır açıklanması beklenen yerli otomobil CEO’sunun Mehmet Gürcan Karakaş olacağını söyledi.

Erdoğan açıklamasını, “Biz 2021’de elektrikli ve akıllı sürüşü olan bu otomobili üreteceğiz. Ben 5 tane babayiğit dedim çıktılar ve bir konsorsiyum oluşturdular. Başına da Mehmet Gürcan Karakaş diye bir arkadaşımızı Bosch’tan transfer ettik. Bu arkadaşımızla beraber inşallah bu süreci başlatacağız” şeklinde yaptı.

Mehmet Gürcan Karakaş Kimdir?

1965 yılında dünyaya gelen Gürcan Karakaş ODTÜ Makina Mühendisliği bölümü mezunudur. Üniversiteden mezun olduğunun ertesi günü ASELSAN’da mühendis olarak iş hayatına başlayan Gürcan Karakaş, 1990 yılından bu yana Bosch Grubu’nda çalışma hayatını sürdürmektedir. Gürcan Karakaş aslen Antalya Akseki‘lidir.

Dünyanın en önemli 100 yöneticisi arasında gösterilen Gürcan Karakaş İlköğretim, Orta ve Lise eğitimini Almanya’da tamamlamıştır. Uzun yıllar Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevini sürdüren Gürcan Karakaş 2007 yılında ise Alman markası Bosch’un, Almanya merkezinde Automotive Aftermarket İşkolu’nun kıdemli başkan yardımcılığı görevine atanmıştır.

Benzin Magazin olarak Mehmet Gürcan Karakaş’a bu önemli görevinde başarılar dileriz.

Yorumlar

yorum

İŞTE YERLİ OTOMOBİLİN CEO’SU

About The Author
- Otomobillere olan düşkünlüğü çok küçük yaşlarında başladı. Henüz daha 5-6 yaşlarındayken direksiyonun başındakinin kucağına atlıyor ve araba sürmeye çalışıyordu. Bu hastalığı gün geçtikçe ilerledi ve otomobiller onun için yaşam felsefesi haline geldi. Mert, otomobiller hakkında kendini geliştirmek ve bilgilerini arttırmak adına soluğu Benzin Magazin’de aldı. Şu an Özyeğin Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi olan Mert, ileride elektrikli otomobiller üzerine çalışıp, kendi markasını kurma hayali kuruyor.