İNGİLTERE OTOMOTİVE SİLAH ÇEKTİ

Otomobil endüstrisi açısından dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olan İngiltere, 2040 yılından itibaren benzinli ve dizel otomobillerin satışını yasakladığını duyurdu.

Bu konuda Fransa’nın izinden giden Birleşik Krallık’ta gerekçe olarak hava kalitesindeki düşüş gösterildi. The Guardian gazetesinin haberine göre hükümet sözcüsü kararı Temmuz ayı bitmeden resmi olarak duyuracak. Geçtiğimiz yıl hava kalitesi nedeniyle 2.7 milyar Pound kayıpları olduğu iddia edilen Birleşik Krallık’ta çoğu bakan ve vekil, içten yanmalı motorlara sahip vasıtaların toplumun sağlığına karşı en büyük tehdidi oluşturduğunu düşünüyor.

Karara göre 2040 yılında otomobil bayilerinde akaryakıtla çalışan otomobillerin satılması yasak hale gelecek.

Yorumlar

yorum

İNGİLTERE OTOMOTİVE SİLAH ÇEKTİ

| Haber |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.