GEELY’DEN PREMIUM SINIFA ATAK: “GEOMETRY”

Volvo, Lotus ve geçmişte Volvo bünyesinde bulunup performanslı araçlar geliştiren fakat artık kendi başına bir marka olan Polestar gibi ünlü firmaların sahibi Geely “Geometry” adında yeni bir marka geliştirdi.

Son yıllarda geçmişte markaların çatıları altında bulunup standart versiyonları geliştirmekle sorumlu departmanlarz günümüzde artık başlı başına birer marka olmaya başladılar. Tıpkı Seat’ın ateşli versiyonlarının “Cupra” takısına sahip olduğu ya da hızlı Volvo modellerinin “Polestar” adıyla anılması gibi. Fakat artık bildiğiniz üzre bu iki “isim takısı” artık birer marka ve yollarına kendileri devam ediyorlar. Ancak şu detayı da atlamamak gerekiyor ki, hala geçmişte bağlı oldukları markaların modelleri üzerinden ürün gamlarını şekillendiriyorlar. Söz konusu marka Geometry de tıpkı bu açıklamada belirttiğimiz gibi. Lotus, Volvo ve Polestar gibi markaların sahibi olan Geely, Geometry ismini verdiği yeni firmasıyla lüks otomobiller üretecek.

Marka Nasıl Şekillenecek?

Elbette son zamanların trendi olan elektrik teknolojisiyle. Yukarıda bahsettiğimiz gibi deyim yerindeyse tıpkı ana karadan kopup kendi bağımsızlığını ilan eden markalar gibi Geometry de bağlı olduğu marka yani Geely adına üretim yapacak. Daha doğrusu Geely markasını premium sınıfta temsil edecek. Devir de elektrikli otomobiller devri olunca modaya ayak uyduracak. Markanın ilk hedefi Çin pazarı olacak. 2025’e kadar 10’dan fazla elektrikli model üretmeyi planlayan Geometry, “salı” gününden itibaren faaliyetlerine başlayacak.

Açıklamalara göre markanın ilk modeli olan Geometry A, daha şimdiden 26 bin adetlik satış rakamına ulaşmış durumda. Uzun menzilli versiyonu ile günümüz değerlerinde oldukça rekabetçi konumda olan Geometry A, 500 km menzil vaat ediyor. Araç ilk olarak Singapur’da satışa çıkacak.

Yorumlar

yorum

GEELY’DEN PREMIUM SINIFA ATAK: “GEOMETRY”

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.