EN HIZLI SUV: FAKAT BUZ ÜSTÜNDE

Rusya’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Baykal Buz Motor Sporları Festivali’nde Amerikan firma damga vurdu.

Yaklaşık 8 yıldır doğal buz tabakası üzerinde gerçekleştirilen hız denemesi etkinliğinde bu yıl rekor Jeep’in! Hız değerlerinin kaydedildiği 8 yıllık sürede 20’den fazla SUV modelinin değerleri yer alırken bu gruba bu yıl Jeep Grand Cherokee Trailhawk rekoruyla birlikte katılmış oldu.

Hareket halinde verilen start işareti ile 1 km’lik mesafede ortalama 257 km/s’nin biraz üzerinde bir değere ulaşan Grand Cherokee Trailhawk, “En hızlı SUV” seçildi. GPS verisine göre aracın ulaştığı maksimum sürat değeri ise 280 km/s. Rusya Otomobil Federasyonu tarafından onaylanan bu değerlerle birlikte Grand Cherokee Trailhawk, motorsporları tarihinde yerini almış oldu.

Tüm bunları kalbinde bulunan 6.2 litrelik supercharger’lı V8’e borçlu olan Grand Cherokee, rakamsal olarak 707 beygir güç ve 875 nm tork değerine sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 3.5 saniyede tamamlayabilen Trailhawk, 290 km/s son sürate de sahip.

Yorumlar

yorum

EN HIZLI SUV: FAKAT BUZ ÜSTÜNDE

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.