BRUCE MCLAREN’IN HAYATI FİLM OLDU

McLaren’ın kurucusu ve isim babası Bruce McLaren’ın hayatını konu alan filmde bolca arşiv görüntüleri, canlandırmalar ve efsanelerle röpörtajlar yer alıyor.

Henüz 22 yaşındayken Bruce McLaren 1959 Birleşik Devletler GP’sini kazanarak o güne kadarki zafer kazanan en genç pilot olmuştu. 1960 Yılının Arjantin GP’sinde de ikinci olan Ferrari’ye 30 saniye fark atarak zaferi elde etmişti. Buna rağmen şampiyonluk kazanamadı ve birkaç yıl sonda Bruce McLaren Motor Racing LTD’i kurdu. Devamı için ise filmin yayınlanmasını bekleyin.

Roger Donaldson’ın yönetmenlik yaptığı filmde Emerson Fittipaldi, Chris Amon, Dan Gurney, Mario Andretti ve Sir Jackie Stewart gibi efsaneler de röportajlarla filme dahil olmuş. 2010’da çıkan Senna filminin aksine 2013 yapımı Niki Lauda ve James Hunt’ın rekabetini konu alan Rush filmindeki gibi canlandırma sahnelerinin yer aldığını fragmanda görüyoruz.

Beyaz perdede ne zaman yayınlacağı belli olmasa da izlemek için sabırsızlanıyoruz.

Yorumlar

yorum

BRUCE MCLAREN’IN HAYATI FİLM OLDU

About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.