BAYLAS OTOMOTİV, CITROEN’İ DEVREDİYOR

25 yıldır Citroen markasını Türkiye’de temsil eden Baylas Otomotiv, 4 mart 2019 tarihi itibariyle faaliyetlerine ve distribütörlüğüne son verecek. Fransız markayı ülkemizde temsil edecek isim ise PSA Türkiye olacak.

PSA Türkiye başkanı Oliver Cornuaille tarafından yapılan açıklamayla netlik kazanan konuda başkan tarafından yapılan açıklamalar şu şekilde; “25 yıla yakın bir süredir Citroën markasını Türkiye’de layıkıyla temsil eden Baylas Otomotiv’e ve markaya tutkuyla bağlı olan tüm müşterilerine teşekkür ederiz. Amacımız, Türkiye otomotiv pazarındaki ilk üç oyuncu arasındaki konumumuzu korumak ve daha yukarılara taşımak.” olarak belirtti.

İki firmanın da yaptığı ortak açıklamada, geçiş sürecinde en ufak aksaklığın veya sistemin duraksamasının söz konusu olmayacağı belirtildi.

Yorumlar

yorum

BAYLAS OTOMOTİV, CITROEN’İ DEVREDİYOR

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.