İsviçreli butik otomobil markası Elextra dünyanın en çabuk hızlanan otomobilini üreteceğini iddia ediyor. Elextra sıfırdan 100 km/s hıza tam 2.3 saniyede çıkıyor.

İsviçreli marka bu modelin bir elektrikli otomobil olacağını söylüyor. Her aksta farklı bir motor bulunduracak ve dört tekerlekten çekişli olacak modelin şu an için net bir adı bulunmuyor.

Elextra’nın sahibi Robert Palm adındaki bir girişimci ve Classic Factory adı altında bir firması daha bulunuyor. Bu firma klasik otomobilleri yeniden yorumlayarak modern hallerini hayata geçirmeyi amaçlıyor. Bu model ise sadece 100 adet üretilecek ve her biri Almanya Stutgart’ta elde üretilecek.

Yorumlar

yorum

2.3 SANİYEDE 0-100 KM/S

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.