YENİ S SERİSİ TAMAMEN ELEKTRİKLENECEK

Mercedes’in amiral gemisi olan S Serisinin 2020 modeli kamuflajıyla görüntülendi. Açıklamalara göre Mercedes S Serisini tamamen hibrit bir sistem kullanarak geliştirecek

Bazı kaynaklar, Mercedes’in amiral gemisinin 7. neslinin sadece elektrikle 100 km yol yapabileceğini ve ayrıca akslar arasında değişkenlik gösteren tork kontrollü yeni bir 4Matic sisteminin “EQ S serisinde” kullanılacağını biz otomobil severlere açıkladılar. Gelelim detaylara:

2020 S Serisi’nin Yenilikleri Neler?

Malum, son yıllarda bir çok kişi yollarda gördüğümüz C, E ve S serisi Mercedes’leri karıştırmış olabilir. Bu çok doğal çünkü aks mesafeleri ve ince dokunuşlar hariç üç model de uzaktan dikkatsiz gözlerle bakıldığında birbirine çok benziyor. Bu karışıklığa son vermek isteyen Mercedes, yeni amiral gemisinde “MRA” platformunun güncellenmiş versiyonunu kullanmasıyla E serisiyle model arasındaki farkı biraz daha açmayı ve yeni S serisini sadece uzun şasi versiyonuyla satmayı planlıyor.

Motorda Yenilikler mi Var?

Tamamen elektrikli olan EQ S serisiyle birlikte Mercedes, elektrik motorları ve bataryalarının komple yenilenmiş versiyonu olan EV-Exclusive MEA versiyonunu da ilk kez amiral gemisinde kullanacak. Modelde her bir aksta bir motor bulunacak. Beklendiği üzere güç seviyesinin de 400 beygirlik EQ C serisinden daha yüksek olması planlanıyor ve hatta Mercedes, 600 beygir üstü bir AMG versiyonunu da gelecekteki planları arasına çoktan dahil etmiş durumda. Ayrıca Mercedes modelden 500 km üstü bir menzil de hedefliyor.

Konforda da Yenilikler Var!

Yeni S Serisi ve EQ S, farklı platformlardaki sürüşlerine rağmen benzer aktif süspansiyon sistemlerini paylaşacaklar. Mevcut Airmatic versiyonun yerine, 48 Voltluk bir sistem ve ön ızgaradan yolu takip eden stereo bir kamera sistemiyle birlikte çalışan Airmatic+, yeni S Serisi ve EQ S’ de kullanılacak.

2020 model yeni S Serisi bu yılın sonlarına doğru satışa çıkmaya hazırlanırken, EQ S için ise Mercedes 2022 yılını planlıyor.

Yorumlar

yorum

YENİ S SERİSİ TAMAMEN ELEKTRİKLENECEK

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.