YENİ POLO’DA EMNİYET KEMERİ SKANDALI

Yeni VW Polo, Seat Ibiza ve Seat Arona’lar emniyet kemeri problemi nedeniyle geri çağırılıyor

Daha önce de yaptığı geyik testlerinde otomobillerin takla atabileceğini kanıtlayan ve bu sayede Mercedes A serisi gibi otomobillerin geri çağırılıp geliştirilmesine neden olan Finlandiya dergisini hatırlar mısınız?

Bağımsız testleriyle ünlü Fİn Tekniikan Maailma dergisi bu kez de yeni VW Polo, Seat Ibiza ve Seat Arona’nın başını derde soktu. Arka üç emniyet kemeri de takılıyken yapılan ani şerit değiştirmelerde arka sol kemer tokasının açılabildiğini kanıtlayan testler sayesinde VW ve Seat araçlarını geri çağırmaya başladı. Bu güvenlik açığı, orta kemer tokasının sol kemer tokasınının mekanizmasına baskı yaparak açılması sonucunda ortaya çıktı. Böylece arka yolcuların can güvenliği tehlikeye girmiş oluyor.

Eğer bu otomobillerden birine sahipseniz bir an önce servise gidip ücretsiz olarak kemer tokalarınızı değiştirmeyi talep ediniz. Doğuş Otomotiv muhtemelen başta bu işi yokuşa sürecektir, can güvenliği ile ilgili hakkınızı arayınız.

Yorumlar

yorum

YENİ POLO’DA EMNİYET KEMERİ SKANDALI

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.