YENİ PASSAT KAMUFLAJSIZ YAKALANDI

Makyajlı Volkswagen Passat ilk kez kamuflajsız olarak Çin’de yakalandı

Volkswagen makyajlı Passat’ı sır gibi saklıyor. Ancak paparazziler boş durmuyor. Çin’de gösterilen makyajlı hali sayesinde Passat’ın sır perdesi de resmen kalkmış oldu.

B8 kasa 2014’ten beri piyasada ve nihayet makyaj operasyonu için zaman geldi. Çin’li auto.163.com sitesinde yayınlanan fotoğraflardan ilk dikkati çeken makyajlı Passat’ın Arteon ve Touareg karışımı bir tasarıma sahip olduğu. Ancak jant ve tekerleklere baktığınızda çamurluklardaki tekerlek yuvalarının ne kadar iri olduğunu farkedeceksinizdir.

Görünüşe göre bu Çinli Passat düşük donanımlı bir versiyon. Model ismi, yani Passat yazısı artık bagaj kapağında, VW logosu ve plakanın ortasında boydan boya yazıyor ki bizce çirkin görünüyor. Genişlemiş stoplar ve tampondaki çakma egzoz çıkışları da dikkatli gözlerden kaçamıyor.

4,933 mm uzunluğundaki Passat’ın dingil mesafesiyse 2,871 mm. Çin’de satılan Passat B8.5 iki motorla, 3 farklı güç seçeneğiyle satılacak. 1.4 lt 4 silindirli turbo 150 HP ve 250 Nm üretirken 2.0 TSI ise 186 HP / 320 Nm ile 236 HP / 350 Nm değerlerine sahip olacak. Tüm motor seçeneklerinde 7 ileri DSG opsiyonu yer alacak.

Avrupa’da 2.0 lt turbodizel ve GTE plug-in hibrit seçenekleri de olacak. 400 HP gücündeki twin-turbo V6 motorlu Passat R’ın gelip gelmeyeceğiyse henüz net değil.

Yorumlar

yorum

YENİ PASSAT KAMUFLAJSIZ YAKALANDI

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.