Hyundai Kanada Instagram hesabından Toronto’da düzenlenecek otomobil fuarında yeni Accent’i tanıtacağını bir video ile duyurdu. Eğer videodaki Accent bize de gelecekse acele etsin

Videoda görünen otomobilin detaylarına baktığımızda yavru bir Elantra görüyoruz. Her ne kadar tasarımı dikkat çekici olsa da bu haberin ne kadar yeni olduğu tartışılır. Çünkü fotoğraflara baktığımızda geçtiğimiz hafta Chengdu’da tanıtılan, Rusya’da Solaris, Çin’de Verna olarak satılan otomobili görüyoruz. Bu otomobil aslında bildiğimiz Accent. En azından Rusya’da üretilen bu otomobilin Accent olarak Azerbaycan, Belarus, Gürcistan, Kazakistan, Moldova, Ukrayna Mısır, Lübnan ve Tunus’ta satılacağını biliyoruz. Ama ülkemizle ilgili paylaşılan bir bilgi yok.

Ama er ya da geç geleceğini söyleyebiliriz. Yeni Accent daha, uzun, daha geniş ve kabininde çok daha modern bir tasarıma sahip. Motor ve şanzıman konusunda ülkemize gelecek model ile ilgili birşey söylemek için henüz erken.

Yorumlar

yorum

YENİ ACCENT BÖYLE Mİ OLACAK

| Haber, Hyundai |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.