X SINIFI’NIN SON ADIMLARI

Mercedes’in ilk pick-up kamyoneti X Sınıfı üretime doğru adım adım ilerlerken üretim haliyle casus fotoğrafçılara yakalandı

 

Cenevre’de Mercedes’in ilk pick-up kamyoneti X Sınıfı görüntülemiştik ve Facebook’taki Benzin Magazin sayfamızda sizlerle paylaşmıştık. Orada farların bu şekilde satılmayacağını söylemiştik ve haklı çıktık. Kamuflajlara rağmen X Sınıfı’nda konsepttekilerden çok farklı bir fark tasarımı olduğu görülebiliyor. Şimdilik farlar Mercedes’in LED gündüz farlarına sahip bir Nissan Navara farı gibi görünüyor.

Kamuflaj kalktığında ortaya ne çıkacak bilinmez ama X Sınıfı’nın Navara bazlı olduğunu göz önünde bulundurursak bu duruma da şaşırmayız. En üst versiyonda Mercedes V6’sına sahip olacağı konuşulan kamyonetin başlangıç seviyelerinde Nissan Navara için en performanslı seçenek olan 190 hp’lik 2.3 litrelik bulunacağı da dedikodular arasında. Dört çeker versiyonlarda da Mercedes’in kendi 4Matic teknolojisini kullanmakta ısrar ettiği belirtildi. Eğer bu doğruysa şanzıman olarak da Almanların 7 veya 9 ileri şanzımanlarından biri X Sınıfı’nda yer alabilir.

Yıl sonunda satışta olacak kamyonet Navara gibi Barselona’daki Nissan fabrikasında üretilecek.

Yorumlar

yorum

X SINIFI’NIN SON ADIMLARI

About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.