VW JETTA SATIŞLARINA NE OLACAK?

Volkswagen’in ülkemizde sevilen modellerinden biri olan Jetta’nın satışları Avrupa’nın diğer ülkelerinde birer birer durduruluyor.

2011’den beri Avrupa’da satış konusunda sıkıntı yaşayan modelin azalan satış grafiği Alman otomotiv devinin Jetta’nın bazı ülkelerde satışlarını durdurmasıyla sonuçlanıyor. Geçtiğimiz yıl dünya çapında 121.100 adet satan otomobilin bu rakamı VW ailesi için kötü kabul ediliyor.

2018 yılının ikinci yarısında MQB platformlu yeni modeli tanıtılacak Jetta’nın isminin de değişebileceği gündemde. 2010 yılında satışa çıkan altıncı jenerasyonun ardından yedinci jenerasyonun satışları toparlayıp toparlayamayacağınıysa bekleyip göreceğiz.

Ancak şimdilik Britanya adasında Ocak ayından beri sadece 379 adet satmış modelin satışları durmuş durumda. VW’nin Almanya sitesinden Jetta modelini kaldırmış olması da başta anavatanı olmak üzere diğer pazarlarda da satışlarının duracağının işareti. Tabi sedan aşığı ülkemizde geçtiğimiz yıl 11.174 adet satan otomobilin bu yıl Ekim ayına kadar 8.162 satmış olmasıysa model için umut verici.

Bakalım Türkiye’de Jetta satışlarında ne gibi değişikler olacak.

 

Yorumlar

yorum

VW JETTA SATIŞLARINA NE OLACAK?

| Haber, Volkswagen |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.