PANAMERA GERİ ÇAĞIRILIYOR

Porsche Panamera bir kez daha geri çağırılıyor. Bu kez de direksiyon sistemindeki ciddi bir arızadan dolayı

Porsche, 21 Mart 2016 ile 6 Aralık 2018 tarihleri arasında üretimiş Panameralar’ını geri çağırıyor. Tüm dünyaya dağılmış toplam 74.585 araçtaki problem, elektrikli direksiyon kutusunun küçük zaman dilimleri dahilinde de olsa bir süreliğine elektrik gücünü kaybetmesi. Bu durum, direksiyonun bu süre zarfında kısa süreliğine sertleşmesi ve dolayısıyla sürücüyü etkileyerek kaza, dolayısıyla yaralanma riskini artırabilir.

Bu durumu oluşturan aslında kontrol ünitesindeki yazılımsal bir hata. Serviste, sadece yazılım güncellenerek problem çözülebiliyor. Bu işlem ortalama bir saat sürüyor ve Porsche yetkili servisleri tarafından ücretsiz olarak yapılıyor.

Eğer bu bahsettiğimiz araçlardan birine sahipseniz yetkili servisinizi arayıp bir an önce randevu almanızı öneririz.

Diğer bir sorun ise sadece ABD’yi ilgilendiren ve Panamera Hybrid modellerini kapsayan bir durum. Ön fren hortumları belli bir süre korozyona uğruyor ve bu da fren performansını etkileyerek risk yaratabiliyor. Bu durum da yine yetkili servislerde sorunlu parçanın ücretsiz olarak değiştirilmesiyle çözülebiliyor.

Yorumlar

yorum

PANAMERA GERİ ÇAĞIRILIYOR

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.