Her sene merakla beklenen, öncesinde ve sonrasında kendinden çokça söz ettiren motosiklet fuarı MotoBike Expo 2017 sona erdi. 2 Sene önce, organizasyonu Messe Frankfurt tarafından devralınan motosiklet fuarı, bu sene büyük bir değişim geçirerek, gelecek sene için daha da umut vaadetmeye başladı. Motosiklet sektöründeki beklenen 2018 yükselişiyle beraber, tam 1 sene sonra çok daha güzel bir fuar ile karşılaşacağımıza eminiz.

Geçen senelere göre, daha geniş koridorlar, custom motosikletler, topluluklar, oluşumlar, daha motosikletle ilgili bir ziyaretçi kitlesi ile karşılaştık. Bazı yeni modellerin fuara yetişmeyişi üzse de, fuara yetişmeyen her motosiklet, sektörde bir lansman demek olduğu için, içimizi ferahlattık. Motosikleti deneyebilme ihtimali, fuarda sadece üzerine oturabilmekten daha mutlu etmekte bizleri.

Biletlerin Biletix aracılığı ile dağıtılması, fuar çevresinin düzenlenmiş olması, havanın güzel oluşu bu seneyi güzel yapan diğer detaylardan.

BASIN BÜLTENİ

MOTOBIKE ISTANBUL FUARI RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

Motosiklet ve bisiklet dünyasına dair tüm yeniliklerin sergilendiği Motobike Istanbul 2017,  26 Şubat Pazar günü sona erdi. Ziyaretçi akınına uğrayan fuar, hem sektörün önde gelen markalarından hem de motosiklet ve bisiklet severlerden büyük ilgi gördü.

Motosiklet ve bisiklet dünyası dokuzuncu kez Türkiye’nin lider uluslararası motosiklet, bisiklet ve aksesuarları fuarı olan Motobike Istanbul’da buluştu. 23 Şubat Perşembe günü açılıp 26 Şubat Pazar günü sona eren fuar adeta ziyaretçi akınına uğradı. Yeşilköy’de bulunan İstanbul Fuar Merkezi’nin 9, 10 ve 11. Salonlarında toplam 16,836 metrekarede (2016 yılına göre 1,127 metrekare artış) düzenlenen fuarda, motosiklet ve bisiklet sezonunun açılışı da yapıldı. Bu yıl fuara motosiklet ürün grubuna ait 80 katılımcı 200 farklı marka ile, 16 bisiklet firması 65 farklı marka ile katılım gösterdi.

Ford ve Opet markalarının sponsorları arasında bulunduğu, MOTED, BİSED ve MOTODER dernekleri tarafından desteklenen Motobike Istanbul’da 50’den fazla yeni motosiklet ve bisiklet modeli ilk kez tanıtıldı. Yamaha, en yeni modeli MT-25’e yapmış olduğu görkemli lansman ile fuar ziyaretçilerinin ilgisini çekerken, BMW merakla beklenen Motorrad G310R modelini fuar ziyaretçilerinin beğenisine sundu. Honda, yenilenen CRF250 ailesi ile ziyaretçilerin karşısına çıkarken, yepyeni CBR1000 modelini ilgi çekici şovlar eşliğinde tanıttı. Bajaj Dominar 400 modelinin Avrupa lansmanını Motobike İstanbul fuarının ilk günü gerçekleştirdi. Fuarın en pahalı motosikleti Ducati Panigale 1299S, 55bin Euro’luk fiyatı ile dudak uçuklatırken, Triumph Bobber güzelliği ile tüm dikkatleri üzerine çekti.

ÜNLÜ YARIŞÇILAR MOTOBIKE ISTANBUL’DAYDI

Fuarın ilk günü Dakar’da yarışan yabancı pilotlar ziyaretçilerle buluştu. Honda pilotları Joan Barreda ve Paul Goncalves’in imza günü ziyaretçi akınına sahne oldu. Motobike Istanbul aynı zamanda Türk yarışçıların sevenleri ile buluşma adresi idi. Türkiye’yi Dakar’da temsil eden Koray Özkaplan ve Serkan Özdemir’in Motobike Academy kapsamında verdiği konferans ilgi ile dinlendi. Milli motosikletçiler Kenan Sofuoğlu, Toprak Razgatlıoğlu ve Harun Çabuk katılımcı firmaların standlarında ziyaretçilerle bir araya gelerek imza dağıttı ve bol bol fotoğraf çektirdi.

MOTOBIKE ACADEMY SEKTÖRÜN ÖNEMLİ İSİMLERİNİ AĞIRLADI

Fuara gelen ziyaretçiler, sektördeki yenilikler ve görsel etkinliklerin yanı sıra bu sene ilk kez Fashion Talk, Travel Talk ve Tech Talk programları adı altında Motobike Academy seminer ve sunumlarına ücretsiz olarak katılma şansı yakaladı.

Motobike Istanbul’a gösterilen yoğun ilgiden çok memnun olduklarını belirten Messe Frankfurt Istanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım “Motosiklet ve bisiklet severleri ağırladığımız Motobike Istanbul, bu yıl tam da istediğimiz gibi geçti. Bizlere destek veren dernekler ve katılımcı firmaların yanı sıra ilk kez düzenlediğimiz Motobike Academy’de bizlerle olan konuşmacılara bir kez daha teşekkür ederiz. Messe Frankfurt’un porföyündeki tek motosiklet fuarı olan sektörün bu en önemli organizasyonuna ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Her sene bir adım daha ileri götürmeyi hedeflediğimiz Motobike Istanbul’un 2018 hazırlıklarına şimdiden başladık, seneye yeniden görüşmek üzere” şeklinde konuştu. Motobike Istanbul önümüzdeki sene 22 – 25 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenecektir.

HEDİYE ÇEKİLİŞİ 31 MART’TA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Bir Motobike Istanbul klasiği olarak düzenlenen çekilişe, ziyaretçiler Biletix’den aldıkları bilet barkodları ile katıldılar. Ducati, Bajaj, KTM ve SYM motosikletleri ile Tetra ve Sedona bisikletlerinin sahiplerini bulacağı çekiliş 31 Mart 2017 tarihinde milli piyango huzurunda yapılacak.

FUARI DESTEKLEYENLER…

Ekonomi Bakanlığı Alım Heyeti’nin katılımının yanı sıra fuar, KOSGEB desteğinde olup, MOTED (Motosiklet Endüstrisi Derneği), BISED (Bisiklet Endüstrisi Derneği), MOTODER (Motosiklet Sanayicileri Derneği) gibi sektörün önde gelen dernekleri tarafından da desteklenmektedir.

Ayrıntılar Motobike Istanbul’un resmi web sitesinden, facebook,twitter ve instagram hesaplarından takip edilebilir.  www.motobikeistanbul.com

Messe Frankfurt hakkında

Messe Frankfurt, dünya çapında 2,364* çalışanı ve yıllık 648* milyon Euro‘luk cirosu ile dünyanın lider fuar organizatörü firmalarından biridir. Messe Frankfurt’un 175’den fazla ülkeye hizmet veren 30 iştiraki ve 55 uluslararası satış ofisi bulunmaktadır. Günümüzde Messe Frankfurt tarafından dünyanın 40’dan fazla şehrinde fuarlar organize edilmektedir. Messe Frankfurt 2016 yılında yarısından çoğu Almanya dışında olmak üzere 138* fuar organize etti. Frankfurt fuar merkezi, 10 fuar salonu ve birleşik kongre merkeziyle birlikte toplam 592,127 metrekarelik alana kuruludur. Messe Frankfurt, yüzde 60 hissesi Frankfurt belediyesine, yüzde 40 hissesi ise Hessen eyaletine ait olan bir kamu firmasıdır.  Daha fazla bilgi için lütfen www.messefrankfurt.com adresini ziyaret ediniz.

* 2016 rakamları

Motobike Istanbul Motosiklet Fuarı Kampanyası Milli Piyango İdaresi’nin 20.01.2017 tarih ve  24951361-255.01.02 sayılı izni ile 25.01.2017-26.02.2017 tarihleri arasında düzenlenmektedir. 18 yaşından küçükler katılamaz.

 

Yorumlar

yorum

MOTOBIKE EXPO 2017 SONA ERDİ

About The Author
- Hobisini mesleği yapmaya çalışıyor. Aslen Y. Bilgisayar Mühendisi olan, reklam ve pazarlama, marka konumlandırma konularıyla yakinen ilgilenenmesiyle, dünya standardında projeleri Türkiye motosiklet sektörüne getirmeyi hayal edindi. Olmadı. Şimdi ise yazılım mesleğine geri döndü. Kawasaki Ninja Zx-7r '98 kullanıyor.