Frankfurt Fuarı için John Cooper Works GP konseptini hazırlayan MINI, çılgınlık konusunda kendi çıtasını aşıyor.

Otomobilin üçüncü jenerasyon GP’nin üretim haline ne kadar benzeyeceği bilinmez ama bu konsepte ne kadar benzerse o kadar beğenilir. Tabi bir konu dışında. Tamamen çıplak kabinde güvenlik kafesi, yangın söndürücü ve arka camdaki yakıt boruları olumlu yönde dikkat çekse de direksiyonun arkasında kalan iki vites kulakçığı bazılarımızın kafasında MINI’nin geleceğiyle ilgili soru işaretlerine sebep olmuş olabilir.

Markanın 1967 yılındaki Monte Carlo Rallisi’ndeki başarısına gönderme yapan konseptin dış kısmında marjinal aerodinamik eklentiler göze çarpıyor. Özellikle WRC otomobillerini andıran arka çamurluk ve spoyler oldukça vahşi görünüyor.

Bakalım geçmişe gönderme yapan pist odaklı bu tasarım çalışması gelecekte nasıl karşımıza çıkacak?

 

Yorumlar

yorum

MINI NEYİN PEŞİNDE?

| Haber, MINI |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.