MAKYAJLI S SINIFI İLK KEZ KAMUFLAJSIZ

Sınıfının öncü modeli olan Mercedes-Benz S Sınıfı  makyajlanmayı bekliyor.

Uzun bir süredir testleri devam eden otomobili kamuflajlarla görsek de hala resmi prömiyeri yapılmadı. Nisan ayındaki New York ve Şangay fuarlarından birinde tanıtılmacağını umuyoruz. Saudishift sitesinde yayınlanan fotoğraflarda makyajlı S Sınıfını net bir şekilde görebiliyoruz. Ön ve arka tasarımında ufak yenilikler yapılan otomobilin kabininde de yeni direksiyon simidi dikkat çekiyor.

Dış kısımda yeni tamponlarla birlikte Multibeam özellikli LED farlar da elden geçmiş. Üç katmanlı LED yapısı matris özelliğine sahip olacak. Arkada da aynı şekilde tamponların farklı olduğu görülüyor. Daha koyu olan yeni stop lambalarında da akıcı çizgiler tercih edilmiş.

S Sınıfı’nın iki kollu direksiyonu Coupe versiyonundakine benzer şekilde üç kollu formatına geçmiş. Gösterge ve bilgi eğlence sisteminin ekranlarında da ufak bir büyüme gerçekleşitirilmiş. Aradaki siyah çerçevenin kalkmış olmasını da beğendik. Mercedes’in BMW 7 Serisi’ndeki gibi temassız kontrol özelliklerine de yer vereceği de dedikodular arasında.


Motorlar konusunda bir bilgi olmasa da W126’daki S560 isminin geri geldiğini görüyoruz. Bu versiyonda markanın 4 litrelik çift turbo beslemeli V8’inin en güncel halini görmeyi umuyoruz. Ülkemizdeki ürün gamında yer almayan S550’nin yerini alacak S560’ın 476 hp üreten 4.7 litrelik eski motordan daha güçlü olacağı kesin.

Öyle ya da böyle makyajlı S Sınıfı 2017’nin üçüncü çeyreğinde başlayacak. Coupe, Cabriolet ve Maybach versiyonların makyajları da takip edecek.

Yorumlar

yorum

MAKYAJLI S SINIFI İLK KEZ KAMUFLAJSIZ

About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.