Seat yetkilileri, lansmanında Leon için markanın en büyük başarısı olduğu üzerinde durmuşlardı. Ama artık biz öyle düşünmüyoruz. Görünüşe göre yeni Ibiza, gitgide daha sıkıcı hale gelen küçük sınıf için tam bir baş belası olacak. Henüz Seat cephesinden resmi bir paylaşım yapılmamış olsa da yeni Ibiza’nın görüntüleri internete sızmaya başladı bile. Bu görüntülerden yola çıkarsak, yeni Ibiza’nın Fiesta, Polo ve Corsa gibi rakiplerinden çok daha çekici göründüğünü, LED gündüz farlarından keskin çizgilere, hatta kırmızı rengine kadar nefis göründüğünü itiraf etmeliyiz.

Arka kısmın Leon’dan farklı olduğu görülüyor. Görünüşe göre platform kardeşine oranla daha yüksek bir cam çizgisi ve yakışıklı stop farları Ibiza’yı hiç olmadığı kadar sportifleştirmiş. Bunun yanında FR donanım paketinde çift egzoz da çok şık bir ayrıntı. Cupra’yı hayal edemiyoruz bile. Boyu ve aks aralığı 9’ar cm büyümüş ve 335 litrelik bagaj da sınıfının en iyisi (Golf 6 ile aynı). Ayrıca 8 inçlik ekrandan Ibiza da nasibini almış görünüyor. Ancak sürücüye dönük konsol artık tarihe karışmış, dış tasarımına zıt olarak daha aile odaklı bir otomobil olmuş gibi.

FR versiyonda 1.4 TSI 150 bg ve 250 Nm ile geliyor. Bunun yanında 1.0 TSI motor 95 bg 5 ileri manuel ve 115 bg’lik 7 ileri DSG şanzıman seçenekleriyle sunulacak. Dizeller de yeni Ibiza’da 80, 95 ve 115 bg seçenekleriyle sunulacak. Ancak silindir hacmi ve sayısı anlamında henüz net bir bilgi yok.

 

Yorumlar

yorum

İŞTE YENİ SEAT IBIZA

| Haber, Seat, Son Durum |
About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.