FORMULA 1 KIZLARINA YASAK

Meşhur pit kızları, 2018 sezonunda Formula 1 pistlerinde olmayacak

Bu çarşamba günü Formula 1 kurmaylarının yaptığı açıklamaya göre, 2018 yarış sezonuyla birlikte, yarış öncesi pitte yürüyerek yarışı şenlendiren şemsiyeli pit kızlarını göremeyeceğiz. Bu yasak sadece Formula 1 yarışları için geçerli değil, o haftasonu gerçekleşecek tüm motorsporları aktiviteleri için uygulanacak.

Resmi açıklamaya göre bu yasağın nedeni, yarış öncesinde kızların pitte dolaştığı sürenin, televizyon yayını yapıldığı süreye denk geldiği ve bu sürenin reklam veren ve sponsorlar için en uygun zaman olması. Ayrıca pitte dolaşan kızların da spor ve fanları için uygun olmadığını da ekliyorlar.

Yorumlar

yorum

FORMULA 1 KIZLARINA YASAK

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.