DÖRDÜNCÜ TESLA MODELİ YOLDA

Elektrikli otomobil konusunda fenomen haline gelen Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk, ürün gamına dördüncü model olarak eklenecek Model Y’nin müjdesini verdi.

Tesla’nın hissedarlar toplantısında ilk teaser görüntüsü yayınlanan otomobil Model X’e kardeş olarak crossover SUV formuyla karşımıza çıkacak. Musk’ın Model Y ile ilgili çok heyecanlı olduğu ve 2019’da yollara çıkarmak konusunda ısrarcılığı dikkat çekti. Günümüzde crossover modellerine olan ilgiye bakacak olursak neden bu kadar heyecanlı olduğunu anlayabiliriz.

Ancak bu iş teferruatlı olacak gibi görünüyor. Çünkü Model Y giriş seviyesi Model 3’ünki yerine yeni bir tesiste yepyeni bir platform üzerinde yükselecek. Freemont’taki tesisteki yoğunluğa “Geçen gün neredeyse park yeri için savaş çıkacaktı” cümlelerini kullanan Elon Musk yeni üretim tesisiyle ilgili bir ipucu vermedi.

Aynı zamanda Model X’in Model S’in altyapısını kullanmasının bir hata olduğunu dile getiren çılgın girişimci bu kez SUV’yi SUV gibi yaratacaklarını söyledi. Konuşmasını bitirirken de elektrikli çekici kamyona olan hevesini de tekrar dile getirdi.

Yorumlar

yorum

DÖRDÜNCÜ TESLA MODELİ YOLDA

| Haber, Tesla |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.